GALLERY

WYCIECZKI

Genewa

Okolice Genewy

Berno

Okolice Berna

Zurych

Okolice Zurychu

Lucerna

Lugano i okolice

INFORMACJA

USLUGI

Visits

   odwiedzający

   odwiedzających online

Lugano i okolice - Zamki Bellinzony

Szanowni turyści,

zapraszamy Państwo na zwiedzanie zamków Bellinzony - najbardziej popularny zespół architektoniczny w kantonie Tysan.

Miasto Bellinzona jest stolicą kantonu ale jest znane na świecie z innego powodu - znajdują się tutaj słynne zamki które zostały wpisane na listę dziedzictwa UNESCO w 2000 roku. bellinzona1.jpg

Największym z zamków jest Castelgrande, usytuowany u podnoża starego miasta i okrążony średniowiecznym murem miejskim. W zamku znajduje się muzeum archeologiczne, na górze jest również płac widokowy. Dwór oraz korytarze zamku są otwarte dla zwiedzających.

Drugim zamkiem na trasie jest średni po wielkości Montebello, który znajduje się 90m wyżej od Castelgrande. Przy dobrej pogodzie z baszty zamku można zobaczyć jezioro Maggiore. W komnatach zamku otwarte są historyczna i archeologiczna ekspozycje od marca do listopada.

Ostatnim obiektem na trasie jest  Sasso Corcaro, znajdujący się wśród winogron. Jest to najmniejszy z trzech zamków i został zbudowany w ciągu 6 miesięcy w 1479 roku. Szerokość ścian wynosi 5 m, a inne detale architektoniczne pomagają łatwiej wyobrazić średniowieczne życie.

Zwiedzanie zamków Bellinzony nie wyklucza również wizyty w starym mieście gdzie znajdują się kolorowe kamieniczki, udekorowane arkadami i balkonami. Szczególnie tutaj można poczuć atmosfierę i czarujące piękno włoskiej Szwajcarii.

 

Cena* wycieczki po Bellinzonie:

  1-30 os. 31-50 os. 51 i więcej
Usługa przewodnicka w języku polskim, 3h 330 CHF 380 CHF kontakt

*  w cenę wycieczki nie są wliczone bilety wejściowe do obiektów turystycznych 

 

      Mają Państwo pytania lub chcą Państwo zamówić przewodnika? Prosimy  o kontakt:   [email protected]

     +41 763 827 076, +48 799 352 942

 

 

 

 

bellinzona lugano zwiedzanie polski przewodnik przewodnik miejski zwiedzanie zamkow polski przewodnik tlumacz transfer zamowic transfer  lugano locarno wloska szwajcaria zwiedzanie z polskim przewodnikiem pilot szwajcaria tlumacz w szwajcarii polski zamki bellinzony zwiedzanie przewodnicy w szwajcarii polski przewodnik miejski szwajcaria zwiedzanie co zobaczyc w szwajcarii park miniatur w lugano zabytki zwiedzanie zamki UNESCO w Szwajcarii Genewa przewodnik miejski polski przewodnik w genewie zwiedzanie miasta z polskim przewodnikiem wycieczka zwiedzanie Genewa zwiedzanie miasta zwiedzanie muzeum Lugano Bellinzona Szwajcaria polski przewodnik miejski pilot uslugi pilotow przewodnikow Zurych bazylia Lozanna Montreux Lozanna zwiedzanie z polskim przewodnikiem


Data utworzenia: 07/05/2017 @ 22:34
Ostatnie zmiany: 02/06/2017 @ 09:50
Kategoria : Lugano i okolice


Wersja do druku Wersja do druku

 
KONTAKT

Kontakt:

+41 763 827 076 (Whatsapp)

+37 254 698 054

+48 608 752 292 (Viber)

[email protected]

Skype: DariaTour

Accepted payment types:

karty.jpg

paypal.jpg

 

 

 

 

 

 

 

INNE WYCIECZKI